CASE STUDY PROJEKTU RE-BRANDINGU FIRMY DAM-ROB S.A. WYKORZYSTANIE ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI JAKO NARZĘDZIA W INDUSTRY 4.0

 

01. O firmie

Dam-Rob S.A. od ponad 20 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji specjalistycznych rozwiązań magazynowo – transportowych. Nasze wyroby znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu zarówno motoryzacyjnego, jak i maszynowego.

Produkowane przez nas opakowania zabezpieczają transportowane części, podzespoły oraz elementy składowe samochodów i maszyn w drodze od producenta do finalnego odbiorcy.

Nowoczesny park maszynowy i duża powierzchnia produkcyjna umożliwiają nam sprostanie nieustannie rosnącym oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki bogatemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować swoją pomoc w doborze i dostosowaniu pojemnika w zależności od indywidualnych potrzeb i wymogów klienta.

 

02. Jaki był problem?

Firma Dam-Rob S.A dynamicznie zwiększa produkcję rok, do roku. Strategia dzięki której będzie zwiększany park maszynowy oraz wdrożone innowacyjne maszyn zapewni firmie coraz większe możliwości produkcyjne. Dam-Rob S.A coraz odważniej wygrywa oraz realizuje zlecenia dla takich marek jak Audi, Volvo, Bentley czy Volskwagen. Zostaliśmy odpowiedzialni za stworzenie wizerunku firmy Dam-Rob S.A, który ma dorównać istniejącej kondycji firmy. Czyli firmy, która zdobywa zlecenia dla największych koncernów motoryzacyjnych na Świecie. Chcieliśmy również pokazać, że Polska firma potrafi realizować duże zlecenia z najwyższą jakością zapewnioną przez nowoczesne technologie oraz park maszynowy.

 

,,Naszym głównym celem było,aby pokazać firmę Dam-Rob S.A jako zaufanego i zaawnsowanego technologicznie partnera do współpracy z dużymi koncernami motoryzacyjnymi.’ —Szymon Węsierski, Co-founder EFEKT Agency & MoreInfinity


 

Jak zwiększyć szansę na zdobycie wielo milionowego kontraktu?

Podczas warsztatów przeprowadzonych w firmie Dam-Rob S.A., zrozumieliśmy, że musimy przekonać osoby decyzyjne w koncernach motoryzacyjnych do tego, że firma Dam-Rob S.A. zapewni najwyższą jakość produkcji.

 

03. Rozwiązanie

W efekcie przeprowadzonego warszatu w firmie Dam-Rob S.A zdecydowaliśmy się na uspójnienie wszelkich materiałów graficznych, totalne przebudowanie strony internetowej, która jest głównym źródłem informacji o fimie Dam-Rob S.A. Jednak wciąż sądziliśmy, że może być za mało, aby wzbudzić zaufanie dużych koncerów samochodowych. Musieliśmy być pewni, że wyeksponujemy najlepsze walory Dam-Rob S.A. Podczas naszych godzinnych rozmów wiedzieliśmy, że głównymi osobami decyzyjnymi są inżynierowie i to właśnie do nich musimy trafić.

 

 

Jak w łatwy sposób pokazać wielogabarytowe produkty dla inżynierów w koncernach samochodowych na całym świecie?

 

Warsztaty przeprowadzone w firmie Dam-Rob S.A. pozwoliły nam przygotować odpowiednią strategię działań.

 

04. Nasze podejście

Wiedzieliśmy, że wirtualna rzeczywistość mogłaby by pomóc zwizualizować  produkty firmy Dam-Rob S.A. Za pomocą specjalistycznych googli inżynier mógłby zobaczyć wszelkie rozwiązania technologiczne. Jednak podczas naszych badań zrozumieliśmy, że wciąż nie wszystkie firmy są wyposażone w sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Dostępność wciąż jest niska, co powoduje brak skali w takim rozwiązaniu. Znaleźliśmy inne rozwiązanie, które jest ogólnodostępne. Rozszerzona rzeczywistość wykorzystuje nasze telefony, czyli coś, co każdy z nas ma w kieszeni. Dzięki temu, nie mamy problemu z potrzebą drogiego i mało dostępnego sprzętu. 

„Dzięki rozszerzonej rzeczywistości jesteśmy w stanie dać osobom decyzyjnym w koncernach samochodowym dostęp do zobaczenia produktów firmy Dam-Rob S.A w każdym momencie. Ponieważ do obsługi tej technologii wystarczy nam smartphone-coś co każdy z nas ma w kieszeni”

—Dawid Bojahr, Co-founder EFEKT Agency & MoreInfinity

 

05. Działania

Wykonaliśmy pracę w 3 obszarach ( Stworzenie aplikacji mobilnej, strony internetowej oraz odświeżenie materiałów graficznych). Wiedzieliśmy, że największym wyzwaniem technologicznym jest zapewnienie stabilnej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy iOS oraz Android ( 99 % rynku). Wiedzieliśmy, że podczas przetargów, dużych kontraktów pierwszym miejscem styku z potencjalnym zamawiającym jest strona internernetowa, dlatego chceliśmy pokazać proces współpracy na lini Dam-Rob S.A – Koncern Samochody oraz upewnić potencjalnego klienta, że właśnie znalazł odpowiedniego partnera technologicznego do stałej współpracy.

 

 

Rozszerzona rzeczywistość- narzędzie do współpracy pomiędzy inżynierami.

Naszym głównym celem było odpowiedzenia na potrzeby inżynierów koncernów motoryzacyjnych, dla których kluczowymi miernikami podczas wyboru partnera do wspólpracy jest technologia produkcji, park maszynowy oraz oczywiście kompetencje zespołu projektowego. To właśnie inżynier jest często osobą decyzyjną, dlatego podjęliśmy wiele działań mających na celu odpowiedź na jego potrzeby. 

 

 

Szybka wizualizacja prototypu bez uruchomienia produkcji.

 

 

Zwiększenie sprzedaży poprzez nowoczesne narzędzia.

Zobacz niewidzialne.

Dzięki Aplikacji firma Dam-Rob S.A. może pokazywać swoje produkty w 3D przy użyciu aplikacji mobilnej, która jest dostępna dla osób na całym świecie.

Możliwość zobaczenia ruchu.

W aplikacji zaimlementowaliśmy sekwencję animacji, która ukazuje jak dany pojemnik otwiera się i zamyka. Dokładnie widać jak dany element zostaje umiejscowiony w pojemniku. Wszystkie te informacje są kluczowe dla wyboru właściwego partnera do współpracy.

 

Pojemnik z elementem, lub bez..

Jeżeli nie chcemy oglądać części samochodowej, możemy ją wyłączyć jednym przyciskiem, aby w pełni skupić się na dokładnej analizie wykonanego pojemnika.

Spojrzenie w przyszłość.

Naszym wspólnym, strategicznym celem z firmą Dam-Rob S.A. jest doprowadzenie do sytuacji, w której inżynierowie będą mogli w łatwy i szybki sposób wymieniać się spostrzeżeniami oraz wdrażać uwagi bezpośrednio pracując na modelach 3D w roszszerzonej rzeczywistości, gdzie będzie można zobaczyć w skali 1:1 produkty.

 

 

Strona internetowa

Stworzyliśmy animację, która w kilkanaście sekund pokazuje czym zajmuje się firma Dam-Rob S.A.

Strona internetowa: www.dam-rob.com.pl

Dzielić się doświadczeniem.

Naszym celem było pokazanie firmy Dam-Rob S.A jako eksperci w branży, którzy rozwiązują skomplikowane inżynieryjne problemy. Stworzyliśmy dział, w ktorym firma opisuje swoje podejście do realizacji projektów oraz dzieli się swoimi doświadczeniami podczas pracy dla największych koncernów motoryzacyjnych.

 

Więcej …

Naszym zadaniem było zapewnienie wizerunku firmy Dam-Rob S.A. jako wysoce zaawansowany technologicznie partner.

Dobra komunikacja między portem i lotniskiem jest dodatkowym atutem przy międzynarodowych delegacjach oraz transporcie produktów.

 

Podsumowanie.

Naszym celem było pokazanie firmy Dam-Rob S.A jako eksperci w branży, którzy rozwiązują skomplikowane inżynieryjne problemy. Stworzyliśmy dział, w ktorym firma opisuje swoje podejście do realizacji projektów oraz dzieli się swoimi doświadczeniami podczas pracy dla największych koncernów motoryzacyjnych.

 

Strona internetowa: Dam-Rob S.A.

Aplikacja iOS: LINK

Aplikacja Android: LINK

 

Share on FacebookTweet about this on Twitter
Szymon Węsierski

Szymon Węsierski

CEO More Infinity    

Szymon swoje doświadczenie budował prowadząc ponad 100 projektów kreatywnych.  W More Infinity odpowiedzialny jest za odnajdywanie wartości biznesowej w implementacji rozszerzonej rzeczywistości w codzienne produkty lub usługi naszych klientów.

Share on FacebookTweet about this on Twitter
Wyślij email
+48 602 813 603